Zdaniem krytyków, "Atma Trio, to znakomity zespół, którego członkowie bardzo dobrze wiedzą, na czym polega kameralne muzykowanie", a muzycy przeważnie  występują przy nadkompletach publiczności. Atma Trio koncertuje w Stanach Zjednoczonych, Polsce, Niemczech, Szwecji, Włoszech, Chinach i na Litwie. Występowało na wielu prestiżowych festiwalach, jak m. in. Międzynarodowy Festiwal "Chopin & Friends" w Nowym Jorku, International Musical Art Institute Festival we Fryeburgu, Maine, Festiwal Chopinowski na Florydzie, "2010 American Tribute to Chopin" w Baltimore (MD), Międzynarodowy Festiwal Karola Szymanowskiego w Pekinie, seria koncertowa Music!Gettysburg, Poznański Festiwal Mozartowski, Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Konfrontacje Chopinowskie w Wielkopolskim Centrum Chopinowskim - Antonin, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Słupsku, Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju, Chanterelle Festiwal w Goluchowie

Zespół tworzą:. pianista Slawomir Dobrzanski -  profesor Kansas State University, skrzypaczka  Blanka Bednarz profesor Dickinson College oraz wiolonczelista Cheung Chau - profesor Utah Valley University, dyrektor orkiestr symfonicznej i kameralnej tego uniwersytetu i dyrektor Sinfonietty Polonii w Poznaniu.

Atma Trio powstało w 2002 roku. Artyści inspirowani od dzieciństwa muzyką Szymanowskiego i zauroczeni miejscem, które mistrz Karol wybrał na swój dom, uznali sanskrycką nazwę jego siedziby za najbardziej odpowiednią dla scharakteryzowania ich zespołu. Członkowie zespołu w wielu swoich koncertach wykonują  utwory Szymanowskiego na skrzypce i fortepian oraz transkrypcje na wiolonczelę i fortepian, a także pozycje fortepianowe. Blanka Bednarz wykonuje również oba jego koncerty skrzypcowe, a Cheung Chau dyryguje jego utworami symfonicznymi.

Programy koncertów Tria Atmy są bardzo zróżnicowane i oprócz triów fortepianowych, zawierają też utwory solowe, duety, a także utwory na większe zespoły kameralne, z udziałem zapraszanych do współpracy artystów, takich jak skrzypkowie – Adrian Levine, Mark Ptashne, Joanna Kurkowicz, Natalia Walewska, Kin Chau, altowioliści Timothy Deighton, Marcin Murawski i Łukasz Lisowski,  pianiści  Jennifer Blythe, Teres Löf,  Joanna Michna, Rafał Lewandowski, klarneciści Linda Cionitti i Fan Lei.

Atma Trio występowało w Nowym Jorku, Providence, RI, Lawrence Conservatory, WI,  Georgia State University, w  Gettysburg, PA.  Na zaproszenie Chopin Foundation wystąpiło w Festiwalu Chopinowskim na Florydzie, koncertowało w Polsce i Niemczech oraz realizowało wspólne projekty z  Mendelssohn Piano Trio. Wykonało Koncert potrójny Beethovena z orkiestrą Connecticut Virtuosi, Realizowało szereg projektów artystycznych z polskimi artystami m. in. "Muzyka polska - zagubione perły" - z nagraniem płyty z muzyką Palestra i Kleckiego, "Kunst macht frei" z udziałem Adriana Levine i koncertami w Warszawie, Poznaniu oraz na festiwalu Chanterelle.  W dorobku fonograficznym zespołu znajduje się również płyta  z Triem nr 1 d-moll F. Memdelssohna oraz Triem a-moll M. Ravela wydana przez Acte Préalable. W 2009 roku Trio występowało m. in. w Pekinie i Zionjiang w Chinach, a w 2011 prezentowało w Beijing Concert Hall Trio fortepianowe Chopina, a także kameralne utwory Szymanowskiego i Kochańskiego.
W 2013 roku Acte Préalable wydało CD z kompletem utworów fortepianowych nagranych przez Sławomira Dobrzańskiego. Utwory z towarzyszeniem skrzypiec i wiolonczeli wykonują z nim Blanka Bednarz i Cheung Chau.


Powrót do poprzedniej strony Wersja do druku Powrót na górę strony